Papa Dance, czyli kto?

Jeżeli prześledzicie opisy trzech pierwszych longplayów zespołu Papa Dance, na pewno rzuci się Wam w oczy, że autorem muzyki do wszystkich utworów jest niejaki Adam Patoh. Tak naprawdę pod tym pseudonimem ukrywali się Sławomir Wesołowski i Mariusz Zabrodzki, kompozytorsko-producencki duet odpowiedzialny za całą konstrukcję, jaką stanowili Papsi. „Konstrukcję”, bo tak naprawdę o Papa Dance trudno mówić jak o regularnym zespole. To raczej fantazja, idea – opatrzona jednak wybitnymi synthpopowymi numerami.

Zabrodzki i Wesołowski nie byli swoją drogą jedynymi osobami ze środowiska Papsów, które sięgnęły po pseudonimy. Wśród tekściarzy współpracujących z zespołem znajdziemy takie nazwiska jak Andrzej Bankrut (tak naprawdę: Andrzej Mogielnicki), Wojciech Filipowski (Marek Dutkiewicz), Marek Fanga (Jacek Cygan) czy Ewa Kolon (Wojciech Mann).

Tekst jest częścią projektu „Po(p)land. Baza polskiej muzyki popularnej” realizowanego dzięki stypendium twórczemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *